class="no-js">

آموزش مدل سازی بلبرینگ در نرم افزار سالیدورکس solidworks

آموزش مدل سازی بلبرینگ در نرم افزار سالیدورکس solidworksReviewed by آموزش مدل سازی بلبرینگ در نرم افزار سالیدورکس solidworks on Feb 15Rating: 5.0آموزش مدل سازی بلبرینگ در نرم افزار سالیدورکس solidworksآموزش مدل سازی بلبرینگ در نرم افزار سالیدورکس solidworks

آموزش مدل سازی بلبرینگ در نرم افزار سالیدورکس solidworks


لرن مکانیک : در این قسمت از آموزش پروژه محور سالیدورکس Solidworks قصد داریم که شما را با طراحی و مونتاژ اجزا بلبرینگ آشنا کنیم . با ما همراه باشید.

اصول کارکرد یک بلبرینگ

بلبرینگ (به انگلیسیBall bearing) یا یاتاقان توپی گونه‌ای از چرخنده از خانواده یاتاقان‌ها هستند که کاربرد وسیعی در ابزارهای مختلف مانند هر چیزی که می‌چرخد و دیسک‌های سخت رایانه و اسکیت‌ها و صنایع بزرگ و خودروها و موتورها و … دارند. بلبرینگ‌ها می‌توانند هم بارهای شعاعی و هم بارهای محوری را تحمل کنند و معمولاً در جاهایی به کار می‌روند که بار به نسبت کوچک باشد. در یک بلبرینگ بار از لایهٔ خارجی به گوی‌ها اعمال می‌شود و از آنجا فشار به لایهٔ داخلی منتقل می‌گردد. با توجه به کروی‌بودن گوی‌ها، نقطهٔ تماسشان با لایه‌های درونی و بیرونی بسیار کوچک خواهد بود، در نتیجه می‌توانند بسیار نرم حرکت کنند؛ از سوی دیگر با توجه به کوچک بودن محل تماس، اگر فشار بیش از حدی به گوی‌ها وارد شود می‌تواند موجب تغییرشکل یا خردشدن آن‌ها گردد، در اینگونه موارد می‌توان از یاتاقان‌های غلطکی یا یاتاقان‌های غلطکی مخروطی‌شکل استفاده کرد. گونهٔ خاصی از بلبرینگ‌ها، بلبرینگ‌های محوری نام دارند که برای سرعت‌های پایین در نظر گرفته شده‌اند و نمی‌توانند بارهای محوری شدید را تحمل کنند و از نمونه‌های کاربردها آن‌ها می‌توان به کاربردشان در میزهای گردان اشاره کرد.


مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *