بررسی موتورسیکلت یاماها YZ85 مدل ۲۰۱۵

بررسی موتورسیکلت یاماها YZ85 مدل 2015Reviewed by بررسی موتورسیکلت یاماها YZ85 مدل 2015 on Mar 23Rating: 5.0بررسی موتورسیکلت یاماها YZ85 مدل 2015بررسی موتورسیکلت یاماها YZ85 مدل 2015

بررسی موتورسیکلت یاماها YZ85 مدل 2015

جمع و جور، سبک، چالاک، سریع با عملکرد عالی در جاده های آف رود که با هر بار سوار شدن راکب خود را به هیجان می‌آورد؛ اینها خصوصیات موتورسیکلت یاماها YZ85 هستند: موتورسیکلتی مخصوص نسل جوان با عملکرد عالی، دارای موتور دو زمانه و گیربکس شش سرعته با کلاچ مرطوب چند صفحه ای. مدل ۲۰۱۵ این موتورسیکلت زیبا از طراحی جدیدی در قسمت های سپر جلو، پلاک جلو و جانبی، محافظ رادیاتور، و سه شاخه فرمان با رنگی جدید برخوردار است. همچنین، ورودی هوای کارآمد و خروجی اگزوز جهت بهبود عملکرد این موتورسیکلت نیز، کاملا اصلاح شده‌اند. اهرم کلاچ و روکش جدید زین، راحتی بیشتر موتورسوار را به ارمغان می‌آورند. شما می‌توانید با پرداخت مبلغی در حدود ۴,۰۹۰ دلار، این موتورسیکلت زیبا را از آن خود کنید.

بررسی موتورسیکلت یاماها YZ85 مدل 2015

همان طور که پیش از این اشاره شد، یاماها YZ85 با برخورداری از موتور ۲ زمانه پرقدرت و مقاوم کمپانی یاماها، عملکرد بسیار خوبی در مسابقات از خود به نمایش می‌گذارد. علاوه بر این، سادگی موتور ۲ زمانه آن به گونه ای است که کمترین هزینه نگهداری را برای راکب خود دربردارد.

از خصوصیات دیگر این موتورسیکلت زیبا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

– طراحی کاملا جدید و جسورانه

– سازگاری اهرم کلاچ جدید با دستان راکبان جوان و دسترسی راحت به آن

– پیشرانه ۸۵ سی سی آب خنک مجهز به گیربکس شش سرعته که در عین کوچکی و سبکی، قدرت فوق العاده ای از خود ارائه می‌دهد؛

– تعویض دنده های نرم و دقیق به لطف گیربکس شش سرعته که برای انجام وظایف سنگین طراحی شده است، کلاچ مرطوب چند صفحه ای که شتاب و قدرت قابل توجهی برای YZ85 به ارمغان می‌آورد؛

– بدنه سبک و اسکلت یکپارچه که موجب استحکام و هندلینگ مناسب آن می‌شود؛

– سیستم تعلیق قابل تنظیم با امکان تنظیمات گسترده مناسب برای راکبان مبتدی تا حرفه ای

بررسی موتورسیکلت یاماها YZ85 مدل 2015

طراحی مدل ۲۰۱۵ این موتورسیکلت ژاپنی، یادآور مدل های بزرگ تر YZ می‌باشد. ترکیب پیشرانه دو زمانه ۸۵ سی سی آب خنک در کنار کاربراتور تخت ۲۸ میلی متری Keihin، سبب عملکرد مناسب پدال گاز در شرایط مختلف می‌شود. تنظیمات پیچیده کلاچ به معنای تعویض دنده های نرم و پر قدرت در طول مسابقه می‌باشد. همچنین، کلاچ دو تکه موجب دسترسی راحت تر راکب و در نتیجه تعمیر و نگهداری آسان تر می‌شود. علی رغم وجود پره های بزرگ، رادیاتور این موتورسیکلت زیبا بسیار سبک بوده و همچنین قالب آلومینیومی پمپ آب آن، کارایی بیشتر و بهتر سیستم خنک کننده را در پی دارد. طراحی سیستم اگزوز YZ85با صدا خفه کن قابل تنظیم نیز، به گونه ای است که در عین سبکی، به افزایش قدرت و ثبات آن کمک می‌کند. محفظه فیلتر هوای این ژاپنی زیبا به گونه ای طراحی شده است که نه تنها موجب عملکرد بهتر آن می‌شود، بلکه تعمیر و نگهداری آن را نیز راحت تر می‌سازد.

بررسی موتورسیکلت یاماها YZ85 مدل 2015

از دیگر ویژگی های YZ85 می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: شاسی عقب با قابلیت جابجایی برای نگهداری راحت تر، دو شاخه سبک ۳۶ میلی متری KYB با ارتفاع حدودا ۲۷ سانتی متری با قابلیت تنظیم کمک فنرها که موجب فرسایش کمتر  تایر می‌شود، سیستم تعلیق قابل تنظیم Kayaba مجهز به کمک فنرهای ۲۸ سانتی متری در عقب، دیسک ترمزهای ۲۲۰ میلی متری در جلو و ۱۹۰ میلی متری در عقب با لنت ترمزهای استیل ضد زنگ که عملکرد سیستم ترمز را افزایش می‌دهند، رینگ های سبک ۱۷ اینچی در جلو و ۱۴ اینچی در عقب که موجب عملکرد بهتر سیستم تعلیق می‌شوند، تایرهای Dunlop که چسبندگی خوبی در شرایط مختلف برای موتورسیکلت به همراه می‌آورد. دستگیره های پهن و باک تخت، پنل های جانبی و سپر عقب، آزادی حرکت و انتقال وزن بهتر را برای راکب مهیا می‌سازد. همچنین یاماها دارای جا پایی های راحت و محکمی است. وجود پوشش جداگانه کلاچ با مخزن روغن گیربکس نیز، نگهداری راحت را برای خریدار ایجاد کرده است. مخزن سوخت عریض تر با درب بزرگ تر، سوخت گیری و استفاده از آن را راحت تر می‌سازد.

منبع: سایت یک کار

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *