class="no-js">

جلسه اول : مقدمه و آشنایی با نرم افزار Solidworks

جلسه اول : مقدمه و آشنایی با نرم افزار SolidworksReviewed by جلسه اول : مقدمه و آشنایی با نرم افزار Solidworks on Feb 15Rating: 5.0جلسه اول : مقدمه و آشنایی با نرم افزار Solidworksجلسه اول : مقدمه و آشنایی با نرم افزار Solidworks

جلسه اول : مقدمه و آشنایی با نرم افزار Solidworks


سالیدورکس یک مدل ساز برای مدلسازی جامدات است که مبتنی بر پارا سالید بوده و از رویکرد پارامتری مبتنی بر ویژگی برای ساخت مدل‌ها و مونتاژها استفاده می‌کند. پارامتر به ثابت‌های اطلاق می‌شود که مقدار آن‌ها شکل یا هندسه مدل یا مونتاژ را تعیین می‌کند. پارامترها هم به صورت پارامترهای عددی نظیر طول خطوط یا قطر دایره بوده و هم به صورت قیدهای هندسی نظیر مماس، موازی، متقارب، هم مرکز و غیره هستند.

پارامترهای عددی می‌توانند از طریق استفاده روابط با یکدیگر مرتبط بوده که امکان برآورده ساختن خواسته‌های طراحی را فراهم می‌کند. خواسته‌های طراحی به این معناست که طراح مایل است تا مدل نسبت به تغییرات و به روز آوری‌ها به چه صورت پاسخ دهد. به عنوان مثال ممکن است که شما بخواهید تا سوراخ در یک قوطی بدون توجه به ابعاد و اندازه‌های قوطی همواره در بالای آن قرار گیرد. سالیدورکس به شما اجازه می‌دهد تا سوراخ را به عنوان یک مشخصه در روی سطح تعریف نموده و بدون توجه به مشخصات قوطی که بعداً معلوم می‌گردد خواسته خود را برآورده سازید. مشخصات (Features) به عناصر اصلی سازنده قطعات اطلاق می‌شود. مشخصات اشکال و عملیاتی هستند که قطعه را به وجود می‌آوردند. مشخصات مبتنی بر شکل نظیر برآمدگی‌ها (Bosses)، سوراخ‌ها (Holes)و غیره معمولاً با یک نقشه دو بعدی یا سه بعدی آغاز می‌شوند.


آموزش مدل سازی در نرم افزارsolidworks

جلسه اول <<<< مباحث آموزش :

۱- شروع کار با نرم افزار

۲- مشاهده نما های مختلف از قطعه در نرم افزار Solidworks

۳- توضیحات مربوط به مدیریت فرمان

۴- پنجره مدیریت حرکت مکانیزم ها در نرم افزار سالیدورکس

۵- توضیحات و اضافه کردن پنجره کتابخانه طراحی در نرم افزار solidworks

۶- تنظیمات مربوط به سیستم و واحد های اندازه گیری در نرم افزار سالیدورکس

۷- بررسی نوار وضعیت نرم افزار


تا بارگذاری کلیپ شکیبا باشید …


مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *