خطر آتش سوزي در خودروهای برقی

خطر آتش سوزي در خودروهای برقیReviewed by خطر آتش سوزي در خودروهای برقی on May 18Rating: 5.0خطر آتش سوزي در خودروهای برقیخطر آتش سوزي در خودروهای برقی

خطر آتش سوزي در خودروهای برقی


خطر آتش سوزي در خودروهای برقی
خطر آتش سوزي در خودروهای برقی

من همیشه فکر می کردم که یکی از محاسن ماشین برقی نداشتن باك بنزین و در نتیجه آتش نگرفتن است. جزو هیئت قضاوت بودن در مسابقات بین دانشگاه هاي ایران ظرف دو روز به من نشان داد که ماشین الکتریکی به سادگی و فقط با اشتباه محاسبه می تواند آتش بگیرد کما اینکه دو دستگاه از ماشین هاي شرکت کننده جلوي چشمان من و بدون دخالت دست آتش گرفتند.

کارخانه تسلا براي جلوگیري از این موضوع تدابیر زیادي را به کار برده و علاوه بر خنک کننده هاي باتري آنها را در محفظه هاي استیل قرار داده ولی آتش سوزي چندین تسلا به خاطر برخورد با موانع زمینی و پاره شدن محفظه استیل که منجر به آتش گرفتن این ماشین ها شد باعث تغییر جنس قسمت پائین محفظه استیل به فلزات مقاوم تر شد و ارتفاع حرکت ماشین ها کمی بالا آمد. معهذا اخیراً در یک تعقیب پلیس یک تسلاي به سرقت رفته با سرعت بیش از یکصد و هشتاد کیلومتر در ساعت به تیري خورد که ماشین نصف شد و آتش گرفت و سارق هم مرد.

علل آتش سوزي تحت بررسی است. بهرحال مانند باك بنزینی که باید کنترل بشود و از ضربه مصون باشد باتري ها نیز همین مشکل را دارند ولی چون فضاي بیشتري را می گیرند می شود گفت که همه جاي ماشین هستند. محافظت از یک قسمت کوچک از ماشین بسیار آسان تر از محافظت از کل ماشین است. در حال حاضر دربرابر تعداد فروخته شده، میزان این آتش سوزي ها هیچ است ولی زمان معلوم خواهد کرد که ماشین هاي بنزینی بیشتر در خطر آتش سوزي هستند یا برقی؟

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *