class="no-js">

مشخصات باتری خودروهای برقی

مشخصات باتری خودروهای برقیReviewed by مشخصات باتری خودروهای برقی on May 17Rating: 5.0مشخصات باتری خودروهای برقیمشخصات باتری خودروهای برقی

مشخصات باتری خودروهای برقی


مشخصات باتری خودروهای برقی
مشخصات باتری خودروهای برقی

باتري کیلویی چند است؟

براي بدست آوردن ۱۰۰ ۱۲۰وات ساعت شما به یک کیلوگرم باتري لیتیومی احتیاج دارید. براي باتري ۸۵کیلووات ساعتی تسلا شما چیزي شبیه ۸۵۰ ۶۸۰کیلوگرم باتري لازم دارید. اکنون بزرگترین مشکلی که ماشین هاي برقی را از ماشین هاي بنزینی با وجود حذف موتورهاي سنگین، سیستم اگزوز، سیستم میل گاردان و باك بنزین سنگین تر می کند همین وزن زیاد باتري هاست. اگر روزي بشود یک کیلووات را از یک کیلوگرم باتري بدست آورد آن وقت باتري تسلا می شود ۸۵کیلوگرم و وزن یک ماشین تسلا از ماشین بنزینی مشابه کمتر می شود. آن روز بالاخره خواهد رسید.

باتري واتی چند است؟

باتري سازها نمی خواهند قیمت باتري خود را به این آسانی لو بدهند و بنظر می رسد این قیمت شاید بیست سنت یا بیشتر براي هر وات باشد بنابراین باتري ۸۵کیلوواتی تسلا باید ۱۷۰۰۰دلار قیمت داشته باشد! پس چرا تسلا از حالا باتري آینده مدل Sرا به ده هزار دلار پیش فروش می کند؟

جواب اینستکه به دو دلیل: اول اینکه ده هزار دلار امروز از ده هزار دلار هشت سال آینده بیشتر است و اگر آن را در بانک هاي ایران بگذارید ظرف ۸سال چند ده هزار دلار خواهند شد دوم اینکه تسلا می داند که ظرف ۸سال آینده که باتري ها را ضمانت کرده قیمت باتري پائین خواهد رفت و به احتمال زیاد در آن موقع به واتی ۱۲سنت خواهد رسید بنابراین با فروش این باتري هاي آینده به ده هزار دلار ضرر نخواهد کرد و مشتریان هم از اینکه بفهمند هر هشت سال باید ده هزار دلار پول باتري نو بدهند به وحشت نخواهد افتاد.

زیرا در همین مدت نه پول تعمیر داده اند، نه پول نگهداري موتور و نه سرویس و پول بنزین کمتري هم داده اند و سالی چند هزار دلار صرفه جویی بنزین داشته اند پس اشکالی ندارد که هر هشت سال ده هزار دلار پول باتري جدید بدهند. تسلا براي ضمانت از ارزان شدن باتري چندي پیش کلنگ ساختمان جدید خود را براي ساخت و تولید باتري در امریکا به زمین زد، این کارخانه بزرگترین در نوع خود در دنیا خواهد بود.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *