class="no-js">

چالش برد کم خودروهاي برقی

چالش برد کم خودروهاي برقیReviewed by چالش برد کم خودروهاي برقی on May 19Rating: 5.0چالش برد کم خودروهاي برقیچالش برد کم خودروهاي برقی

چالش برد کم خودروهاي برقی


چالش برد کم خودروهاي برقی
چالش برد کم خودروهاي برقی


اخیراً خاطراتی از یک موتورسوار خواندم که با موتور الکتریکی با برد در حدود یکصد کیلومتر از شرق به غرب امریکا سفر کرده بود. خواندن خاطرات وي مرا به این فکر انداخت که شاید یکصد سال پیش در ایران هم اگر کسی به مسافرت با ماشین می رفت به علت نبود پمپ بنزین باید برنامه ریزي دقیقی می کرد که کجا و کی سوخت بزند که بتواند همه مسیر را طی کند. اکنون ما در همان روزها هستیم و صاحبان ماشین هاي الکتریکی براي مسافرت با ماشین هایشان باید خوب فکر کنند که کجا باتري تمام می شود و آنها کجا باید شارژ کنند.

این موتورسوار از ایستگاه هاي شارژ رسمی تا نمایندگی ماشین هاي الکتریکی، تا محل کاروان هاي RVکه پریز برق دارند تا در زدن خانه هاي مردم براي شارژ کردن موتورش استفاده کرده اگرچه موتورسیکلت وي با کمتر از یک دلار شارژ می شود ولی در جاهائیکه تسلاها قبلاً شارژ کرده بودند از او طلب ده دلار شده بود و صاحبان برق متوجه نبودند که شارژ یک تسلا ده برابر شارژ یک موتورسیکلت است.

فکر کنید که براي طی ۵۰۰۰کیلومتر عرض امریکا شما باید حداقل پنجاه بار موتورسیکلت خود را شارژ نمایید و این موضوع در مورد یک تسلا با برد ۴۲۵کیلومتر حدود ۱۲بار می باشد و این تازه به این شرط است که شما هربار تا آخرین قطره شارژ را مصرف کنید و در آنجا ایستگاهی براي شارژ مجدد گیر بیاورید در غیر آنصورت تعداد شارژها می تواند بیشتر باشد.

بهرحال استفاده کنندگان از ماشین هاي برقی باید خود را پیشروان این صنعت جدید دانسته و از استفاده از آن لذت ببرند و به جاي اینکه به قسمت هاي منفی آن فکر کنند به جنبه هاي مثبت آن که نخوردن هواي آلوده است فکر کنندکه هر روز دارد بر سلامتی همه ما اثر منفی می گذارد.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *